GR Putting

Putting

Wszyscy dobrzy gracze w golfa szlifują swoją grę na putting greenie, wykorzystując do tego specjalne ćwiczenia. Dzięki temu ich putting pozostaje na wysokim pozio­mie przez cały sezon. Odpowiedni trening sprawi, że twoje wyniki na polu znacznie się polepszą.

Po pierwsze musimy zdecydo­wać, czy trenujemy technikę, czy sytuacje „pod presją”, w któ­rych trzeba odwzorować warunki rywalizacji turniejowej. Pewne jest, że potrzebujemy har­monii w technice, aby nasze putty wpadały do dołka, jednak ważne jest również, abyśmy rozumieli różnicę pomiędzy treningiem technicznym a tym ukierunkowa­nym na cel i wynik.

Zacznijmy trening puttowania od ćwiczenia, mającego na celu wy­kształcenie optymalnego tempa uderzenia, ścieżki i celowania. W tym celu użyjemy prostych pomocy naukowych takich jak teesy i patyki do celowania.

Gate drill
To jedno z popularniejszych ćwiczeń, używane przez czołowych graczy. Półtora metra od dołka wbij dwa teesy na szerokość główki puttera, a piłkę ustaw pomiędzy nimi. Patyk do celowania ułóż równolegle do dołka i powstałej bramy (z ang. „gate drill’ ). Zacznij od uderzenia dziesięciu piłek lewą ręką na zmianę z dziesięcioma prawą, ćwicz aż trafisz wszystkie 20 piłek. Następnie spróbuj trafić 20 piłek pod rząd, trzymając kij obiema rękami. Ważne jest, aby główka puttera pracowała prosto do tyłu i prosto do przodu, omijając przy tym tee. Na całość daj sobie 20 minut.

Mateusz Kniaginin

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close