G&R Uderz dalej driverem

Uderz dalej driverem

Nie spotkałem się jeszcze z golfistą, który nie chciałby uderzać dalej – szczególnie driverem. Jeśli sądzisz, że bez względu na to, jakim kijem uderzasz, swing powinien być zawsze taki sam… to nic bardziej mylnego. O ile ironami chcesz kompresować piłkę, „uderzać w dół”, czy jakkolwiek tego nie nazwiesz, driver został zaprojektowany tak, aby uderzać piłkę na upswingu. Uszanuj zatem jego konstrukcję i graj dalej!

Po lewej:  Kij w downswingu – To typowy błąd popełniany przez amatorów – driver uderza w piłkę jeszcze w trakcie downswingu. Jest to spowodowane złą postawą wyjściową.

Po prawej:  Kij w upswingu  – Driver – w przeciwieństwie do ironów – został zaprojektowany tak, aby uderzać piłkę w upswingu. Tylko wtedy poleci ona na odpowiednią odległość.

 

Fot. 1 Ustawienie
Zacznijmy od podstaw, czyli od ustawienia. Biodra przesuń w stronę celu, a tułów odchyl w przeciwną stronę. Przy poprawnym ustawieniu twoje ciało powinno przypominać odwróconą literę „K”. Kij ustaw tak, jak został skonstruowany, nie musisz mu „pomagać”.

Fot. 2 Typowy błąd amatorów
Większość amatorów przesuwa dłonie do przodu… ale w sumie sami nie wiedzą, z jakiego powodu. Użyj wysokiego tee. Każdy „sky” jest konsekwencją zbyt stromego ataku na piłkę, a obniżając wysokość tee, tylko uniemożliwiasz sobie poprawne uderzenie w upswingu.

Fot. 3 Sprawdź to
Proste ćwiczenie prawdę ci powie. Ustaw pustą paczkę po piłkach kilka centymetrów za piłką. Jeśli wykonasz poprawny swing, paczka po uderzeniu powinna zostać na swoim miejscu.

Adam Mitukiewicz

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij