Atrakcje okolicy

Będąc Gościem Sobienie Królewskie Golf & Country Club, warto odwiedzić kilka najważniejszych okolicznych atrakcji:

Maciejowice

To miejsce związane z życiem Tadeusza Kościuszki - był on bohaterem stoczonej właśnie pod Maciejowicami bitwy. Szczególnie polecamy zobaczyć: brukowany rynek z ratuszem, w którym mieści się muzeum, grobowiec Zamoyskich, pomnik Tadeusza Kościuszki czy znajdujący się niedaleko zespół pałacowy w Podzamczu.

Odległość - ok. 32 km.

 

Mini - zoo w Cyganówce

To bardzo ciekawe miejsce, polecane szczególnie rodzinom z dziećmi. W leśniczówce można obejrzeć: daniele, jelenie, dziki czy koniki polskie. Naprzeciwko zagród ze zwierzętami, po drugiej stronie drogi, znajduje się także pomnik przyrody - Dąb Dwernickiego oraz pomnik Św. Huberta, patrona myśliwych. Zaraz obok postawione są plac zabaw i ławki, na których można odpocząć.

Odłegłość - ok. 18km.

 

Mariańskie Porzecze

To tu, w tej malutkiej wiosce, znajduje się niezwykły drewniany kościoł wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Zachwycająca jest zarówno fasada tej świątyni, jak i bogate wnętrze, z odnowionymi niedawno iluzjonistycznymi malowidłami wykonanymi przez marianina ojca Jana Niezabitowskiego. Kościół pochodzi z epoki baroku i znajduje się w nim otoczony kultem obraz Matki Bożej Goźlińskiej.

Odległość - ok. 10 km.

 

Czersk

W tej miejscowości znajdują się ruiny gotyckiego zamku pochodzącego z przełomu XIV i XV wieku. Udostępniony jest on zwiedzającym.

Odległość - ok. 19 km.

 

Warka

To miasto słynie ze znanego browaru Warka. Jednak będąc tutaj, warto zobaczyć również barokowy kościoł parafialny pw. Św. Mikołaja, ratusz z 1821 roku, grób płk Piotra Wysockiego na cmentarzu czy pałac Pułaskich z XVII wieku, w którym znajduje się muzeum im Kazimierza Pułaskiego.

Odległość - ok. 39 km.

 

Skurcza

Warto odwiedzić tę miejscowość ze względu na pomnik i niewielki skansen bojowy Wojska Polskiego. Znajdują się one w miejscu, gdzie saperzy polscy w sierpniu 1944 r. zbudowali most dla przyczółka warecko - magnuszewskiego.

Odległość - ok. 20 km.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij